Zamerať sa na svoje zdravie a začať s ketónovou diétou môže každý v akomkoľvek veku. Získa tak viac energie pre svoj telo, aktívnejšiu myseľ a lepšiu fyzickú kondíciu. Prinášame vám sedem tipov, ako si proteínovú diétu udržať, odolať pokušeniu a nájsť správnu motiváciu, aby vaša keto diéta fungovala dlhodobo.
Ak chcete začať s keto diétou, prezrite si celú kuchyňu a zbavte sa všetkých potravín s vysokým obsahom sacharidov. Majte doma iba tie potraviny, ktoré sú súčasťou vášho nového jedálnička.
Nebuďte na to sami. Povedzte o svojom pláne zmeniť životný štýl svojej rodine a kamarátom. Povedzte im, ako to chcete urobiť a čo chcete dosiahnuť.
Urobte si zoznam dôvodov, prečo meníte svoje stravovanie a životný štýl. Chcete znížiť hladinu cukru v krvi a tým znížiť aj riziko cukrovky? Chcete schudnúť, aby ste stačili svojim deťom?
Na začiatku každého týždňa si spočítajte, koľko jedál budete potrebovať, vrátane desiat. Jedlá plánujte dopredu. Ideálnym riešením sú presne zostavené jedálne balíčky, kde je presný počet porcií.
Prechod na zdravú stravu sa nestane za noc. Aby ste zvládli aj nečakané udalosti, majte vždy poruke zdravú nízkosacharidovú desiatu. Ideálne sú proteínové tyčinky, čipsy alebo sušienky.
Ak sa rozhodnete pre keto diétu, neznamená to nevyhnutne, že sa musíte uzavrieť pred celým svetom a žiť vo svojej „nízkosacharidovej bubline“. Chce to len naučiť sa dobre plánovať.
Rovnako ako náhla aktivita nevedie k dlhodobému zlepšeniu kondície, nedá sa trvalo schudnúť ani žiadnou rýchlou diétou. Na keto diéte však môžete byť dlhodobo. Je to životný štýl, žiadny krátkodobý výstrelok. Ak zdravú stravu a návyky natrvalo zaradíte do svojho života, budete z toho mať len benefity. Je potrebné si to uvedomiť.
Text: Redakcia v spolupráci s KetoMix
Foto: KetoMix